Wesela i imprezy w dobie pandemii - jak zorganizować bezpieczną i niezapomnianą zabawę? - Poradnik

Jednak, pomimo pandemii można zorganizować bezpieczną i niezapomnianą zabawę weselną Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej sali weselnej

Wesela i imprezy

Wesela i imprezy w dobie pandemii - jak zorganizować bezpieczną i niezapomnianą zabawę?

Z powodu pandemii koronawirusa wiele par narzeczonych zmuszonych jest do przesunięcia swojego ślubu lub organizacji wesela na późniejszy termin. Jednak, pomimo pandemii można zorganizować bezpieczną i niezapomnianą zabawę weselną. Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Ważne, aby była ona przestronna i zapewniała odpowiednią ilość miejsca na każdego gościa. Warto również wynająć salę z systemem wentylacji, który zapewni przepływ świeżego powietrza. Obecnie salony weselne oferują wiele usług dodatkowych, które przydadzą się szczególnie teraz, np. dezynfekcję rąk na wejściu czy instalację dozowników z płynem dezynfekującym.

Drugim krokiem jest odpowiednie przygotowanie stołów. Warunki epidemiologiczne wymagają zachowania odległości między stołami oraz gośćmi. Stoliki ustawia się z zachowaniem dystansu 1,5-2 metrów oraz można ograniczyć ilość gości przy jednym stole. Oprócz tego, warto zadbać o dezynfekcję stołów przed każdym posiłkiem. Odpowiednio przygotowane stoły mogą być ciekawą dekoracją, jeśli dobierzemy odpowiednie dodatki, np. elegancką porcelanę lub piękne kwiaty.

Ostatnim krokiem jest dobre przygotowanie gości. Wszyscy powinni być poinformowani o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują na weselu. Warto wydrukować i umieścić w widocznym miejscu instrukcję, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia lub objawów choroby. Oprócz tego, możemy rozdać gościom maseczki ochronne lub zachęcić do zabrania własnych. Ważne jest również, by zachęcać do regularnego mycia rąk oraz stosowania środków dezynfekujących.

Podsumowanie

Wesela i imprezy w dobie pandemii to wyzwanie dla wszystkich organizatorów i gości. Jednak dobrze przygotowane, bezpieczne i niezapomniane wesele jest możliwe do zorganizowania. Kluczowe jest wybór odpowiedniego miejsca, zachowanie dystansu między stołami i gośćmi oraz właściwe przygotowanie gości. Dzięki temu, każdy będzie mógł cieszyć się wyjątkowym dniem i pięknymi chwilami, które pozostaną wspomnieniem na długi czas.


https://wesele.biz.pl/